Festiwal strzelecki Malewskiego i spółki. Warmia Energa Olsztyn - SKF SPR Sparta Oborniki 42:20

Ostatni mecz rundy rewanżowej w Olsztynie przebiegł pod nasze dykatando. Zgromadzeni kibice mieli okazję pożegnać kilku zawodników, którzy nie zagrają w przyszłym sezonie w naszych barwach.

Warmia Energa Olsztyn - SKF SPR Sprata Oborniki 42:20 (19:6)

Warmia Energa: Kaczmarczyk, Rynkiewicz 2, Jaworski - Malewski 14 (7/7), Kryński 8, Zemełka 3, Skiba 3, Reichel 3, Adamczyk 2, Drobik 2, Siksorski 2, Dzido 2, Prusko 1, Lewandowski, Safiejko
Sparta: najwięcej bramek - Ratajczak 6, Mantaj 4

kary: Warmia Energa - 4 min; Sparta - 6 min
widzów: 250

Przegrana w Wejherowie na pewno nas podrażniła i zbliżyła zajmującego trzecią lokatę Jezioraka Iława. Pomimo zdobycia 41 trafień ulegliśmy rywalom, tracąc tym samym szansę na wygraną w lidze. Chcieliśmy pokazać, że był to wypadek przy pracy. Dodatkową motywacją był fakt, że w Uranii graliśmy po raz ostatni w rundzie rewanżowej i mecz chcieliśmy skończyć z przytupem. I to się udało! Przed spotkaniem doszło do pożegnania zawodników, którzy nie zagrają z nami w przyszłym sezonie. Po 5 latach z klubem pożegnał się Jakub Zemełka, który ze względów osobistych postanowił wyjechać z Olsztyna. Po jednym sezonie odejdą także: Dominik Jaworski, Szymon Adamczyk i Andrzej Kryński. Prezes klubu, Zbigniew Czapla złożył także życzenia z okazji 18 urodzin dla naszego tegorocznego maturzysty, Piotra Rynkiewicza. Jak się okazało, ten postanowił się odwdzięczyć świetną grą w meczu...

Zadaniem było dobre wejście w mecz i kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Od pierwszych minut byliśmy skoncentrowani w defensywie, licząc na szybkie kontry. Przy dobrej postawie Cezarego Kaczmarczyka w bramce szybko zaczęliśmy budować przewagę. Od pierwszych minut "szalał" Marcin Malewski, który przy wyniku 10:3 (13. min) miał już na swoim koncie 6 trafień. Z każdą minutą goście tracili wiarę w uzyskanie dobrego wyniku, a my nie zamierzaliśmy zwalniać. Nawet, gdy rywale mieli teoretycznie łatwiejsze zadanie i wykonywali rzut karny, to na posterunku był nasz solenizant, Piotr Rynkiewicz. Tegoroczny maturzysta dwukrotnie w pierwszej połowie zatrzymywał zawodników Sparty. w ostatnim kwadransie tej części gry przeciwnicy zdołali rzucić zaledwie jedną bramkę. My natomiast dziewięciokrotnie pokonywaliśmy bramkarza z Obornik. Na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 19:6.

Jak można było oczekiwać, w drugiej połowie obraz gry nie uległ wielu zmianom. W bramce pojawił sie Rynkiewicz, a trener Adamowicz rotował składem, dając pograć wszystkim zawodnikom. O ile drugą odsłonę rozpoczęliśmy niemrawo, to wejście Malewskiego i zmiana taktyki na granie szybkiego środka z Andrzejem Kryńskim zaskoczyło przeciwników, dając nam sporo szybkich bramek. w 45. minucie było już 31:11. W ostatnich minutach na parkiecie zobaczyliśmy jeszcze Dominika Jaworskiego między słupkami, a 40. bramkę dla Warmii Energa Olsztyn rzucił Bartosz Prusko, co wzbudziło sporo okrzyków na naszej ławce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:20. To nasze najwyższe zwycięstwo w tych rozgrywkach ligowych.

Przed nami ostatnia odsłona ligowych zmagań - rewanż z Gwardią Koszalin, która już świętuje awans do Turnieju Mistrzów. Wygrana w tych zawodach to bezpośrednia przepustka do Ligi Centralnej. My tymczasem na pakiecie w Koszalinie będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony i zrewanżować za porażkę na inaugurację gry w nowej Hali Urania.

Mecz Warmia Energa Olsztyn vs SKF KPR Sparta Oborniki

Zdjęcia z meczu 25. kolejki I ligi gr. A, w którym Warmia Energa Olsztyn pokonała w Olsztynie zespół SKF KPR Sparta Oborniki 42:20. Autorem relacji jest Łukasz Kozłowski