Dwie twarze Warmii Energa Olsztyn

W zaległym meczu kończącym pierwszą rundę Ligi Centralnej Warmia Energa Olsztyn uległa 18:25 zespołowi Padwy Zamość i przedłużyła fatalną serię porażek do 10 spotkań.

OKPR Warmia Energa Olszyn - KPR Padwa Zamośc 18:25 (12:11)

Warmia Energa: Kaczmarczyk, Makowski - Mucha 3, Pinda 3, Reichel 3, Pawelec 3, Laskowski 2, Konkel 2, Stępień 1, Malewski 1 (1/2), Safiejko, Kohrs, Kopyciński, Zemełka, Skiba
Padwa: najwięcej bramek - Puszkarski 6, Fugiel, Bączek 3, Adamczuk 3
kary: Warmia Energa - 12 min, Padwa - 6 min
widzów: 250

Do meczu podchodziliśmy z mocnym postanowieniem przełamania passy porażek, która sprowadziła nas na dno ligowej tabeli. Zdawaliśmy sobie sprawę, że rywale z Zamościa postawią na silną defensywę. I tak się stało. Od pierwszych minut trwała zażarta walka w obronie. Po stronie rywali nie do przejścia był szczególnie Jakub Kłoda, stawiający na środku mur nie do przejścia. My nie zamierzaliśmy jednak oddawać pola przeciwnikom. Dobrze prezentowała się czwórka: Pawelec – Laskowski - Kopyciński – Stępień. Stąd też na tablicy na próżno było szukać wielu bramek. W 10. minucie był remis 4:4. W kolejnych akcjach udało nam się powstrzymać przyjezdnych i dzięki skutecznym kontrom Damiana Pawelca wyjść na prowadzenie (15. min, 7:4). Padwa szybko zniwelowała straty. Marcin Malewski nie zdołał pokonać z linii 7 metrów Krzysztofa Kozłowskiego, który dodatkowo obronił dobitkę najbardziej doświadczonego zawodnika naszej ekipy. Koledzy w polu zdołali trafić dwa razy pod rząd i wyprowadzić zespół na prowadzenie (21. min, 8:9). Do końca pierwszej odsłony trwała wymiana ciosów. Ostatnie sekundy należały jednak do nas! Pomimo, iż na ławkę kar powędrował Marcin Laskowski, zdołaliśmy stanąć skutecznie w obronie i w ostatniej akcji tej części gry zdobyć bramkę na 12:11. Jej autorem był Dawid Reichel. Pierwsze 30 minut zapowiadało mnóstwo emocji w dalszej części spotkania.

Niestety, przerwa nie zadziałała na naszą korzyść. Trudno wytłumaczyć, co stało się z zespołem w szatni. Na drugą połowę wyszliśmy zdekoncentrowani, co przełożyło się na festiwal błędów własnych i wykluczeń. Padwa, pomimo iż również popełniała błędy, była w stanie punktować. Pierwsze trafienie zanotowaliśmy po… 11 minutach(!), a jego autorem był wchodzący z ławki Aleksander Pinda. W tym momencie na tablicy wynik brzmiał 13:16. Rywale poczuli wiatr w żaglach. Opór przyjezdnym stawiał Daniel Makowski, który kilkukrotnie wychodził obronną ręką z trudnych sytuacji. Niestety dla nas, równie dobrze po drugiej stronie spisywał się jego vis a vis, Krzysztof Kozłowski. Nie mieliśmy atutów w ataku, seryjnie popełniając błędy i pudłując. Kolejne zmiany w składzie nie przynosiły rezultatów. Tymczasem zamościanie mozolnie powiększali swoją przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 18:25 i przedłużył katastrofalną passę do 10 porażek.

Kolejna szansa na odbudowanie się już w czwartek, kiedy zmierzymy się z ekipą KPR Autoinwest Żukowo. W pierwszej rundzie na wyjeździe zdobyliśmy 3 punkty. Czy w Biskupcu uda się nam ta sztuka? Chcemy i musimy zrobić wszystko, by tak się stało!

Data: 28.01.2023