Biskupiec pozostaje niezdobyty! Warmia Energa Olsztyn - AZS AWF Biala Podlaska 34:32

W 23. kolejce Ligi Centralnej Warmia Energa Olsztyn na własnym parkiecie odprawiła z kwitkiem trzeci zespół ligowej tabeli, AZS AWF Biała Podlaska.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - KS AZS AWF Biała Podlaska

Warmia Energa: Makowski, Matusiak - Malewski 8 (1/2), Gruszczyński 5, Konkel 5 (3/3), Laskowski 3, Stępień 3, Sikorski 2, Reichel 2, Chełmiński 2, Didyk 2, Klapka 1, Kopyciński1, Safiejko
AZS: najwięcej bramek - Łazarczyk 6, Urbaniak 5, Kozycz, Maksymczuk, Niedzielenko, Ziółkowski - po 4

kary: Warmia Energa - 14 min (Laskowski - 4 min, Gruszczyński - 4min, Stępień, Reichel, Sikorski); AZS - 12 min

Podtrzymać dobrą passę zwycięstw we własnej hali. Taki był przedmeczowy plan na to spotkanie. Tydzień wcześniej kompletnie nie wyszła nam rywalizacja z 6. ekipą ligowej tabeli. Tym razem poprzeczka wisiała jeszcze wyżej. Do hali przy Chrobrego przyjeżdżała trzecia drużyna Ligi Centralnej, AZS AWF Biała Podlaska. Pomimo tego wiedzieliśmy, że stać nas na zdecydowaną poprawę jakości gry. I nie przeliczyliśmy się!

Rywalizację zaczęliśmy w standardowym ustawieniu, z Danielem Makowskim w bramce i tercetem rozgrywających: Marcin Malewski, Adrian Chełmiński i Damian Didyk. W pierwszej linii wyszli: Mateusz Kopyciński, Dominik Stępień i Michał Sikorski. Już pierwsza akcja w ataku przyniosła sukces, a worek bramek otworzył rzutem ze skrzydła kapitan Warmii Energa Olsztyn, Mateusz Kopyciński. Za chwilę drugi kapitan, Daniel Makowski doskonale zachował się w pojedynku z kołowym gości, skracając kąt i broniąc piłkę efektowną paradą. Gdy w kolejnej akcji w ataku indywidualnym rajdem popisał się Malewski wynik spotkania brzmiał 2:0. To było dobre otwarcie! Od początku rywalizacji oba zespoły stosowały taktykę szybkiego środka. To sprawiło, że kibice mogli obserwować dynamiczną grę, z dużą ilością rzutów. No właśnie – rzutów, ale nie bramek, bo popularny Maku wielokrotnie powstrzymywał zapędy akademików udanymi interwencjami. Nasza skuteczność połączona z dobrą grą w bramce pozwoliły na zbudowanie znaczącej przewagi po blisko kwadransie gry (8:3, 13. minuta). W tym czasie zaliczyliśmy serię pięciu trafień z rzędu. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej partii będziemy w stanie zwiększać dystans, nasza gra nieco siadła. Wpływ na to miały między innymi wykluczenia, którymi dość często karali boiskowi sędziowie. W 22. minucie trener Stankiewicz zdecydował się wziąć czas, aby przypomnieć, jak mamy budować swoją grę, Nie do końca to poskutkowało, bo przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu i ostatnią minutę rozpoczęliśmy przy stanie po 15. Ostatnie 60 sekund należało jednak do nas! Skuteczne rzuty Dawida Reichela oraz Marcina Laskowskiego dały nam niewielką przewagę do szatni – 17:15.

Druga połowa nie zmieniła za wiele w naszej grze. Rozgrywaliśmy dobre zawody i liczyliśmy, że rywal w którymś momencie pęknie. Możnie odbudowywaliśmy większą przewagę, która pozwoliłaby w pełni kontrolować przebieg spotkania. Dobrze prezentowali się punktujący Malewski i Stępień, który podania zamieniał na bramki lub rzuty karne. Te ostatnie skutecznie wykańczał Adam Konkel. Dwoma świetnymi rzutami z drugiej linii popisał się Adrian Chełmiński i ponownie wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie (23:18, 39. minuta). Nie obyło się niestety bez przestoju. W tym okresie zespół z Białej Podlaski zdołał zbliżyć się do nas na jedno trafienie – 25:24. Kwadrans do końca meczu, a my pozwalamy rywalom na serię trzech bramek. Kolejna słabsza końcówka? Nic z tego! Tego dnia nie pozwoliliśmy na utratę szansy zdobycia cennych punktów u siebie. Przypomniał o sobie Makowski, które kilka razy powstrzymywał gości, a w ataku robiliśmy „swoje”. Dzięki temu zbudowaliśmy pięciobramkową przewagę i mogliśmy spokojnie oczekiwać końcowych minut. Ambitni akademicy w ostatnich dwóch minutach zmniejszyli naszą przewagę, ale w odpowiednim momencie czas naszego trenera pomógł w uspokojeniu gry. Wygrywamy z AZS AWF Biała Podlaska i zdobywamy cenne trzy punkty!

Kolejny raz sukces zespołu to składowa dobrej postawy wszystkich zawodników, którzy wyszli na parkiet. Dobra, agresywna obrona i świetna postawa w bramce Makowskiego połączone ze skuteczną grą w ataku sprawiły, że przez znaczną część meczu byliśmy zespołem nadającym ton wydarzeń na parkiecie. Tym wynikiem udowodniliśmy też, że potrafimy wygrywać z czołówką ligi. To ważne, bo już w kolejny weekend kolejne wyzwanie. Mecz w Przemyślu, gdzie podejmie nas czwarta ekipa Ligi Centralnej.

Mecz: Warmia Energa Olsztyn - AZS AWF Biała Podlaska

Zapraszamy do relacji zdjęciowej z wygranego spotkania przeciwko AZS AWF Biała Podlaska w ramach 23. kolejki Ligi Centralnej. Foto autorstwa Anny Kajat

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn